Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

WIELKANOC

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy

Życzenia wiosennej pogody w sercu

Obfitości na świątecznym stole

Dobrego wypoczynku w serdecznej atmosferze

Oraz nadziei płynącej ze Zmartwychwstania

 

 

WALKA O TABLICĘ MULTIMEDIALNĄ

13 marca w piątek skończył się pierwszy etap konkursu „Pokaż nam język” organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Jego celem było wyłonienie trzech najlepszych anglistów i germanistów w szkole, którzy będą nas reprezentować podczas półfinałów (test pisemny) i finałów (debata publiczna) regionalnych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, 1 kwietnia br. Najlepszy wynik w szkole z języka angielskiego uzyskali: Monika Makarowicz (3c) i Rafał Cieślak (2e) zdobywając 39 punktów. Trzeciego reprezentanta wyłoniono po krótkiej, 5-minutowej dogrywce w poniedziałek, 16 marca. Do dogrywki zakwalifikowało się sześcioro uczniów, którzy osiągnęli 38 punktów.Dogrywka polegała na udzieleniu pisemnej odpowiedzi na temat: „Describeyourpositivepersonalitytraits.”Ostateczną potyczkę wygrała praca Artura Falborskiego (2c) i to on będzie jako trzeci reprezentował szkołę w drugim etapie konkursu. Najlepsze wyniki z testu z języka niemieckiego otrzymali: Agata Piaseczna (3h), Kamila Krzyżańska (3h) i Bartłomiej Kułakowski (2a). Najlepszym uczniom GRATULUJEMY!

Więcej…

 

Ogólnopolskie Wybory Książek

 

Nasza szkolna biblioteka włączyła się do akcji Ogólnopolskie Wybory Książek.


10 marca 2015 roku odbyły się w naszej szkole Ogólnopolskie Wybory Książek. Wszyscy uczniowie naszego LO wypisali na specjalnych kartach do głosowania po trzy tytuły najciekawszych według nich książek przeczytanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Stworzona lista książek wraz z dokumentacją przebiegu całego przedsięwzięcia weźmie udział w losowaniu nagród. Główną wygraną są wybrane książki o wartości do 1000 zł. Miejmy nadzieję, że szczęście będzie nam sprzyjać i nowy zbiór książek pojawi się właśnie w naszej bibliotece. Tymczasem, zachęcamy do dalszego czytania, poznawania nowych autorów i książek, które, kto wie, może zmienią nasze życie, a może po prostu pozwolą nam na podróż do strefy marzeń .

Na podstawie sprawozdań przesłanych z uczestniczących szkół zostaną sporządzone wyniki i przekazane pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej, jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.

 

Kolejne warsztaty psychologiczne w Poznaniu.

W dniu 04.03.2015 r., my, uczniowie klas IG i IIH pod opieką pani D. Małeckiej i I. Kędzierskiej odbyliśmy kolejną wycieczkę na warsztaty psychologiczne do Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu. Zostaliśmy powitani na miejscu przez jedną ze studentek. Oprowadziła nas ona po szkole. Zobaczyliśmy wyposażenie sal sportowych, sale wykładowe, pomieszczenia dziekanów i personelu, świetnie zaopatrzoną bibliotekę oraz zawitaliśmy do tamtejszej kawiarni, która zaopatruje studentów w pyszne, zdrowe i przepięknie pachnące jedzenie. Spodobała nam się, ponieważ była ciekawie urządzona. Mogliśmy podziwiać interesujące rzeźby oraz wypocząć kilka chwil na miękkich pufach w holu (od razu skradły nasze serca). Następnie udaliśmy się na wykład pana Michała Pozdała, psychoterapeuty i seksuologa. Tematem tym razem były ‘Lęki i Fobie’. Pan Michał jak zwykle zadawał dużo pytań i skłaniał do myślenia, tradycyjnie nie brakowało też zabawnych akcentów i dawki świetnego poczucia humoru. Poznaliśmy różne rodzaje zaburzeń lękowych, fobii, ich objawy oraz ciekawostki dotyczące ich leczenia. Wykładowca wzbogacał swoje wypowiedzi o opowieści dotyczące przypadków swoich pacjentów. Skupiliśmy się na ludzkich emocjach i staraliśmy się je w pewien sposób uszeregować i pogrupować. Został tez odtworzony krótki film, pozornie spokojny, w którym po chwili pojawiała się straszna twarz, co wystraszyło większość z nas (niektóre reakcje były powalające). Obejrzeliśmy też fragment filmu ‘Dzień Świra’, co pozwoliło nam zobrazować sobie, na czym polegają zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Z wyjazdu powróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy SWPS.

 

OGŁOSZENIE

Dnia 26 marca 2015 roku, na 4 godzinie lekcyjnej (10.55)

w świetlicy szkolnej odbędzie się IV Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego

Zapisy przyjmowane są do dnia 24.03.2015r u nauczycieli języka angielskiego.

Zwycięzcy olimpiady otrzymają nagrody.

Organizatorzy Olimpiady:

Anna Koza

Małgorzata Zborowska-Pisznot

Krzysztof Kwiatkowski

 

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Imieniny

Wczoraj : Piotra Iwa
Dzisiaj : Aleksandra Bazylego
Jutro : Jana Wiktora

Kalendarz

maj 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2