Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Próbna ewakuacja młodzieży

DSC00736

Wystarczyły 2 minuty i 21 sekund, by przeszło 540 uczniów sprawnie, choć w pośpiechu, opuściło mury Liceum Ogólnokształcącego w Kole. Na szczęście ewakuacja szkoły była tylko ćwiczeniem, jakiemu co roku, w ramach  sprawdzania reakcji na zagrożenia kryzysowe, poddawana jest placówka. Symulowanym powodem ewakuacji był pożar szafki ubraniowej na piętrze szkoły, do którego doszło o godz. 9.09 w ubiegły piątek. Po sygnale alarmowym – trzech następujących po sobie dzwonkach, młodzież, nauczyciele i personel opuścili budynek szkolny, kierując się do pięciu drzwi wyjściowych i koncentrując na placu i parkingu przed boiskiem. Zanim szkoła została oddymiona a lekcje kontynuowane, zgodnie z procedurą, sprawdzone zostały wszystkie ogólnodostępne miejsca i stan liczbowy na podstawie e-dzienników. W akcji udział wzięli strażacy z kolskiej PSP. Największą dyscyplinę podczas ćwiczeń wykazali uczniowie klas o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne. Próby ewakuacji będące testem postępowania w sytuacjach kryzysowych są bardzo ważne, bowiem pomagają zapewnić wychowankom i kadrze pełną ochronę życia i zdrowia. Kolejne ćwiczenia planowane są na wiosnę przyszłego roku.

 

HARCERSKI ZŁAZ ZHP W NASZYM LICEUM

 

DSC03632

W dniach 5-6 października 2018 roku nasza harcerska drużyna wędrownicza – LO KAZIKI – dostąpiła zaszczytu zorganizowania Złazu Jesiennego ZHP Hufca Koło. Zajęliśmy się organizacją zlotu, w którym wzięło udział ponad 200 harcerzy i harcerek -  15 drużyn wraz z drużynowymi  – cztery gromady zuchowe, sześć drużyn harcerskich,  trzy drużyny starszoharcerskie i  dwie drużyny wędrownicze. Tematem przewodnim złazu było 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego oraz 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Inauguracją zlotu był uroczysty apel, na którym minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłego Komendanta Hufca Koło, Harcmistrza – Leonarda Jaroszewskiego. Harcerze wzięli udział w przygotowanym przez drużynę wędrowników quizie z zakresu wydarzeń dziejów Polski z ostatnich 100 lat. Nie zabrakło prac plastycznych - zadaniem zuchów było narysowanie skojarzeń z Polską. Dzień zakończyliśmy wspólnym czuwaniem i śpiewaniem piosenek harcerskich oraz patriotycznych przy „świeczowisku”. Zorganizowany przez nas „bieg terenowy” cieszył się powodzeniem wśród uczestników złazu, którzy mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą harcerską. Nad całością organizacji czuwał nasz nauczyciel, druh – Jarosław Woziński. Złaz  był okazją do kształtowania postaw w duchu patriotyzmu i niesienia pomocy innym ludziom przybliżył.

 

Superman

supermen 2018

 

Laur Michała Anioła

laur Michała

Konkurs Laur Michała Anioła  został zorganizowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Targi Kielce pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. Jego głównym celem było promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii. Do konkursu zgłosiły się najbardziej kreatywne i nowatorskie placówki edukacyjne z całego kraju. Kuratoria Oświaty zakwalifikowały  64 szkoły do pierwszego etapu. Komisja konkursowa kierowała się następującymi kryteriami:

- ludzie z pasją i ich rozwój – kadra pedagogiczna

- ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne)

- instrumentarium dydaktyczne (metody, środki dydaktyczne, organizacja przestrzeni, formy organizacji pracy)

- zaangażowanie społeczności szkolnej w realizację projektów, przedsięwzięć, konkursów.

   Nominację do ostatniego etapu konkursu otrzymało 49 szkół i placówek z całej Polski, w tej grupie znalazła się również nasza szkoła.

laur michała aniła

 

 

Bezpieczeństwo w sieci

4 października 2018 r. klasy z profilu informatycznego uczestniczyły w wykładzie na temat ,,Bezpieczeństwo w sieci". Absolwent naszego liceum, mgr inż. Krzysztof Marciniak, przedstawił nam informacje na temat pracy konsultanta bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa. Uświadomił nas, jakie zagrożenia możemy spotkać w Internecie oraz jak się przed nimi bronić.

Prelegent omówił z jakimi zadaniami zmaga się na co dzień. W praktyce ukazał nam działania, mające na celu wyszukiwanie błędów na stronach internetowych. Najciekawszym punktem wykładu było tzw. Q&A/AMA, podczas którego mogliśmy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Pan Krzysztof zaciekawił wielu zgromadzonych uczestników spotkania, udostępnił nam również materiały, dzięki którym możemy bliżej poznać jego zawód. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś zagości w progach naszej szkoły. J

 
Więcej artykułów…

Skrzynka_na_sygnały

Anonimowa skrzynka na sygnałyGet the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Imieniny

Wczoraj : Marii Cezarego
Dzisiaj : Rozy Apolinarego
Jutro : Emilii Jerzego

Kalendarz

sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1