Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Urodziny Henry’ego Dunanta w WCKM w Łodzi

Członkowie Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole wraz z klasą mundurową 8 maja gościli na pikniku wojskowo – patriotycznym w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi. Okazją do tej wizyty była 70. rocznica zakończenia II wojny światowej. Dla członków PCK to również dzień urodzin ojca- założyciela Henry’ego Dunanta. W Łodzi młodzi ratownicy mogli zapoznać się z wojskowym sprzętem ratowniczym, a także obejrzeć pokazy dynamiczne, z których najciekawszym była ewakuacja rannego z pola walki. SK PCK z LO w Łodzi reprezentowali: Sylwia Pokrywczyńska, Dominik Tarnas, Dominik Białecki, Damian Matuszak, Jan Strybel, Klaudia Krawczyk i Kamila Hammermeister. Wszyscy są jednocześnie członkami RG SIM przy Oddziale Rejonowym PCK w Kole.

 

Konkurs o MPH dla gimnazjalistów

29 kwietnia 2015 roku w Gimnazjum im. Stanisławy Fleszarowej – Muskat w Kole odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym dla uczniów szkół gimnazjalnych. Organizatorami konkursu byli: Szkolne Koło PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole oraz Oddział Rejonowy PCK w Kole. Autorką testu była Sylwia Pokrywczyńska. Spośród 21 uczestników zostali wyłonieni uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów:

I miejsce – Dawid Sławiński z Gimnazjum nr 1

II miejsce – Mikołaj Kaczmarek z Gimnazjum nr 1

III miejsce – Łukasz Rzepecki z Gimnazjum w Powierciu

                     Michał Kaczorowski z Gimnazjum nr 2.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Kole.

 

Mistrz ortografii 2015!

W Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbył się pierwszy turniej ortograficzny, w którym udział wzięło 30 uczniów będących przedstawicielami wszystkich klas. Pomysłodawczyniami konkursu były nauczycielki przedmiotów humanistycznych: p.Sylwia Pokrywczyńska, p.Karolina Wasilewska i p.Anna Janikowska. Uczestnicy ortograficznych potyczek musieli się zmierzyć z bardzo trudnym tekstem naszpikowanym pułapkami i trudnymi zwrotami.

Wyniki I edycji szkolnego dyktanda pod hasłem

„Zmagania z ortografią – licealiści to potrafią” kształtują się jak niżej:

  • I miejsce – Michał Tylak z klasy IIF
  • II miejsce – Maria Wiśniewska z klasy IC
  • III miejsce – Michalina Zając z klasy IID.
 

Chór „Kantata” w Starostwie

29 kwietnia 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Kole miały miejsce obchody 25-lecia samorządu terytorialnego. Uroczystość uświetnił występ chóru „Kantata”, którego opiekunem artystycznym jest p. Sylwia Pokrywczyńska.

 

Drużyna SK PCK mistrzem powiatu!

22 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych odbył się etap powiatowy XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Zawodnicy musieli rozwiązać bardzo trudny test, udzielić pomocy poszkodowanym w pozorowanych wypadkach na polu urazowym, a także wykazać się umiejętnościami w zakresie resuscytacji. Drużyna pierwszej pomocy z LO zajęła I miejsce i będzie reprezentować powiat kolski w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Poznaniu na Cytadeli 23 maja. W skład mistrzowskiej drużyny wchodzą: kapitan Patrycja Lewandowska, Weronika Tyl, Dominik Tarnas, Dominik Białecki, Jan Strybel, Damian Matuszak. Nad merytorycznym przygotowaniem drużyny czuwają: Agnieszka Frontaczak (opiekun drużyny), Sylwia Pokrywczyńska (instruktor pierwszej pomocy) oraz Zofia Rowecka (instruktor pierwszej pomocy).


 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 169 gości 

Imieniny

Wczoraj : Aleksego Horacego
Dzisiaj : Marka Jarosława
Jutro : Marzeny Marii Klaudiusza

Kalendarz

kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5